topbar 10 10px1

روایت تلخ از جنایت‌های بشری؛ طالبان نزدیک به ۷۰ خانواده را از ولسوالی‌ "اندراب‌ها" کوچ اجباری داده‌اند

روایت تلخ از جنایت‌های بشری؛ طالبان نزدیک به ۷۰ خانواده را از ولسوالی‌ "اندراب‌ها" کوچ اجباری داده‌اند
بغلان، جبهه‌ی مقاومت ملی: طالبان هراس‌افگن، در ادامه‌ی جنایت‌های بشری شان در کشور، این بار نزدیک به ۷۰ خانواده را به اتهام این‌که خانواده‌های مربوط به اعضای جبهه‌ی مقاومت ملی استند، از ولسوالی‌ "اندراب‌ها" کوچ اجباری داده‌اند.
 
طالبان پس از آن‌که با تلفات سنگین در این‌ولسوالی‌ روبه‌رو شدند، بر غیرنظامیان ظلم و باج‌گیری را آغاز کردند و سرانجام شماری از این خانواده‌ها را، از مناطق مختلف ولسوالی‌ اندراب‌‌ها کوچ اجباری دادند.
 
 طالبان وحشی که توان جنگ‌ در برابر نیروهای دلیر جبهه‌ی مقاومت ملی را از دست داده‌اند و با تلفات سنگین در اندراب‌ها، روحیه‌ی جنگی شان ضعیف شده‌است، دست به انجام جنایت‌های بشری در این ولسوالی می‌زنند.
 
این دهشت‌افگنان، به شماری از باشندگان ولسوالی "ورسج" ولایت "تخار" و پنجشیر نیز  دستور داده‌اند که مناطق مسکونی شان را ترک کنند.
 
پیش از این نیز جنگ‌جویان طالبان، زنان و کودکان را در ولسوالی "خوست و فرنگ" ولایت بغلان گروگان گرفته‌ بودند و آن‌ها را به بدترین شکل شکنجه کردند تا مجبور شوند این ولسوالی را ترک کنند.
 
پس از نشر گزارش‌های نقض حقوق بشری طالبان در "پنجشیر، اندراب‌های بغلان و تخار"، "ریچارد بنت" گزارش‌گر ویژه‌ی حقوق بشر سازمان ملل متحد برای افغانستان، طی سفری وارد افغانستان شد تا وضعیت جنایت‌های ضد حقوق بشری را که از سوی طالبان ادامه دارد، از نزدیک بررسی کند.
 
این گزارش‌گر ویژه گفته‌است که نوارهای دیداری، شنیداری و گزارش‌های "بسیار نگران‌کننده از نقض حقوق بشر در ولایت‌های شمالی "پنجشیر، تخار و بغلان" منتشر شده‌است که نیاز به تأیید بیش‌تر دارد."
 
"ریچارد بنت" به سفر یازده‌روزه‌اش روز پنج‌شنبه ۵ جوزا، پایان داد. 
 
او گفته‌است که افغانستان با چالش‌های جدی حقوق بشری روبه‌رو است و طالبان نتوانسته‌اند به آن‌ها رسیده‌گی کنند.
 
بنت افزوده است: «از ادامه‌ی حمله‌های هراس‌افگنانه‌ بر غیرنظامیان نگران هستیم.»
 
این گزارش‌گر ویژه‌ی حقوق بشر سازمان ملل متحد برای افغانستان، در توییتش گفته است که او به تحقیقات کامل، مستقل و دارای منابع در مورد حمله‌های پسین و دیگر حمله‌ها نیاز دارد.
 
گفتنی‌ست که طالبان جنایت‌کار در ولایت‌هایی که عملن حمله‌های این گروه هراس‌افگن با ضد حمله‌های نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی عقب زده می‌شود، دست به جنایت‌های جنگی و بشری می‌زنند و غیرنظامیان را به اتهام های گونه‌گون کوچ‌اجباری داده، بازداشت، شکنجه و تیرباران می‌کنند.

© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱

Image
© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱ | جبهه مقاومت ملى افغانستان

 

 

Like what you see?

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...