topbar 10 10px1

٢٠ روز پس از یک هشدار؛ مهمان‌ ویژه طالبان در قلب کابل کشته شد

٢٠ روز پس از یک هشدار؛ مهمان‌ ویژه طالبان در قلب کابل کشته شد

جبهه‌ی مقاومت ملی، کابل: صبح روز یک‌شنبه، ۳۱ اگست در نتیجه حمله پهپادهای آمریکایی ایمن‌الظواهری، رهبر شبکه القاعده در کابل کشته شد.

طالبان در نخست از جزئیات این حمله اظهار بی‌خبری کردند، اما فردای آن روز و ساعاتی پیش از نشست خبری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، گفتند که این حمله از سوی نیروهای ایالات متحده انجام شده است.

به نقل از مقام‌های آمریکایی، رهبر شبکه القاعده هنگام بیرون‌آمدن از بالکن خانه امن خود در کابل هدف قرار گرفته است.

منابع می‌گویند، در این عملیات پسر و داماد سراج‌الدین حقانی وزیر داخله نام‌نهاد گروه تروریستی طالبان نیز کشته شده‌اند.

مرد شماره یک القاعده و خطرناک‌ترین تروریست تحت تعقیب در حالی در قلب شهر کابل، در منطقه‌یی دپلومات‌نشین کشته می‌شود که طالبان بارها از عدم پناه‌دهی به تروریستان بین‌المللی به جهان تعهد سپرده بودند.

احمد مسعود، رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان در آخرین گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به کشورهای منطقه و جهان هشدار داد که اگر به وضعیت افغانستان توجه نشود، معضل این کشور دامنگیر آن‌ها نیز خواهد شد.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان گفته بود که اگر در افغانستان ثبات سیاسی برقرار نشود، گروه‌های تروریستی با استفاده از وضعیت و خاک کشور بار دیگر کشورهای جهان را هدف قرار خواهند داد.

بیست روز پس از این هشدار، رهبر شبکه تروریستی القاعده در منطقه شیرپور، قلب شهر کابل و یکی از امن‌ترین مناطق پایتخت هدف قرار می‌گیرد.

بر پایه اطلاعات دستگاه‌های استخباراتی آمریکا، الظواهری در اوایل سال جاری به مرکز کابل نقل مکان کرده بود تا در کنار اعضای خانواده خود باشد.

ظواهری بعد از مرگ اسامه بن لادن در سال ۲۰۱۱ هدایت القاعده را به دست گرفت. او و بن لادن طراح حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به آمریکا بودند و نام او در آمریکا در فهرست "بزرگترین تروریست‌های فراری" قرار داشت.

او تا پیش از آن عمدتاً به عنوان «دست راست» بن لادن و نظریه‌پرداز القاعده شناخته می‌شد.

حضور رهبر القاعده در کابل و مهمان‌نوازی طالبان از این چهره نشان‌دهنده ارتباط طالبان با گروه‌های تروریستی است.

در دور نخست اشغال افغانستان به دست طالبان هم اسامه‌ بن‌لادن، رهبر پیشین القاعده مهمان ویژه طالبان بود.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا پس از نشست خبری جو بایدن گفت که طالبان با پناه‌دادن به رهبر القاعده توافق دوحه را به "طور فاحشی" نقض کرده‌اند.

طالبان همان‌گونه که به هیچ تعهد خود به مردم افغانستان و جهان پابند نبوده‌اند، این‌بار نیز نشان دادند، که از هر فرصتی برای تهدید جهان و تبدیل افغانستان به مکان امن برای تروریستان استفاده می‌کنند.

© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱

Image
© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱ | جبهه مقاومت ملى افغانستان

 

 

Like what you see?

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...