topbar 10 10px1

مصاحبه جناب احمد مسعود رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان با تلفزیون "العربية"

"احمد مسعود" رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان تاکید کرد که رژیم طالبان را به رسمیت نمی شناسد؛ زیرا این گروه برای بهبود شرایط زندگی شهروندان افغانستان کاری را انجام نداده و از مردم مشروعیتی برای تحکیم ثبات در کشور کسب نکرده‌است.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان در گفت‌وگوی ویژه با شبکه‌ی "العربیه" گفت: امیدوار بود که طالبان یک دولت فراگیر تشکیل دهند تا همه‌ای مردم و فرقه‌ها، برای ایجاد افغانستان جدید مشمول آن باشند؛ اما این امر محقَق نشد.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان هم‌چنان افزود که طالبان از مشارکت و میانجی‌گری کشورهای مسلمان برای بررسی و کمک به حل و فصل اختلافات موجود بین الافغانی، خودداری کردند.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان در رابطه با فعالیت‌های جبهه‌ی مقاومت گفت: "ما در موقعیت دفاع از خود هستیم و از داخل و خارج کار می کنیم و طالبان از چگونگی ادامه‌ی فعالیت مقاومت در کوهستان‌های افغانستان با وجود سپری شدن زمستان خيلى سرد سخت متعجب شدند."

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان در مورد نيروهاى جبهه مقاومت تاکید کرد که آن‌ها ظرفیت‌های درونی و مردمی استند که به حقوق بشر به ویژه حقوق زنان معتقدند.

وی خاطرنشان کرد که اکنون دختران دانش‌آموز حق رفتن به مکتب را ندارند و با افزایش سرکوب از سوی این‌گروه، مردم از اقوام مختلف، در صلح و آزادی زندگی نمی‌کنند.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان به تصویر ارائه شده توسط "عربستان سعودی" و "امارات" از اسلام میانه‌رو، بردبار و تجدیدپذیر در مواجهه با گروه‌های افراطی که با سر بُریدن و سلب حق تحصیل زنان، تصویر بدی از اسلام ارائه می دهند، اشاره کرد.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان علاوه کرد که سیستم آموزشی در افغانستان ضعيف شده است و معلمان و مقام‌های مسئول نهادهای آموزشی  از كشور خارج و يا بی‌کار شده‌اند.

از سوی دیگر وی افزود که بی‌ثباتی در کشور به خود طالبان نیز کشیده شده‌است؛ زیرا اختلافات در صفوف آن گروه به‌شدت ادامه دارد، علاوه بر آن اختلافاتی بین این گروه و سایر گروه‌ها ديگر نیز وجود دارد.

"احمد مسعود" رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی در افغانستان گفت: هرج و مرج در افغانستان این کشور را به پناه‌گاه هراس‌افگنان تبدیل کرده‌است.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان افزود اکنون یک سال پس از بازگشت طالبان به قدرت، این گروه متوجه شد که رژیم برای رهبری به چیزی بیش از جنگ نیاز دارد.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان گفت که کنترل یک دولت آسان است؛ اما اداره‌ی آن دشوار است؛ زیرا هر رژیمی مشروعیت خود را از مردم می‌گیرد نه از لوله‌ی تفنگ.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان به نقض حقوق بشر در افغانستان به ویژه آزادی بیان و اجرای احکام اعدام بدون تضمین محاکمه‌ی عادلانه نیز اشاره کرد.

وی با اشاره به فساد رژیم طالبان در ۹ ماه پسین گفت که به این نتیجه رسیده‌است که جنگ نمی‌خواهد؛ اما در حال حاضر تنها گزینه پیش روی او نبرد با این گروه است.

© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱

Image
© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱ | جبهه مقاومت ملى افغانستان

 

 

Like what you see?

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...