topbar 10 10px1

صندوق کودکان سازمان ملل: در یک هفته بیش از ۵۰ کودک در افغانستان کشته شده‌اند

صندوق کودکان سازمان ملل: در یک هفته بیش از ۵۰ کودک در افغانستان کشته شده‌اند

جبهه مقاومت ملی، کابل: صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) می‌گوید که تنها در یک هفته، بیش از ۵۰ دختر و پسر در اثر حملات خشونت‌بار در افغانستان جان خود را از دست داده‌اند.

جورج لاریا ایدجی، مسئول منطقه‌ای یونیسف به خانواده‌هایی که فرزندان‌شان را در این حملات از دست داده‌ تسلیت گفته و خواستار توقف خشونت علیه کودکان شده است.

جورج لاریا ایدجی در رشته توییتی افزوده است که احتمال دارد رقم تلفات کودکان افزایش پیدا کند. او گفته است که در انفجار روز جمعه در مسجد مولوی سکندر در ولسوالی امام‌صاحب قندوز، دست‌کم ۴ کودک کشته شده و شمار زیادی زخمی شده‌اند.

هفته گذشته در اثر انفجار‌های پی‌هم در کابل، بلخ و قندوز ده‌ها غیرنظامی کشته و شماری زخمی شدند.

اوایل صبح روز سه‌شنبه هفته گذشته، پس از وقوع انفجار در مرکز آموزشی ممتاز واقع در قلعه‌نو دشت‌برچی، سه انفجار دیگر در مقابل مکتب عبدالرحیم شهید در غرب کابل رخ داد.

به دنبال حملات انفجاری در غرب کابل، ده‌ها غیرنظامی نیز در نتیجه انفجارها در مسجدی در مزارشریف و قندوز کشته و زخمی شدند.

طالبان که پیشینه انجام حملات مرگ‌بار انتحاری و انفجاری را دارند، از خبررسانی این رویدادها جلوگیری کردند و آمار قربانیان این حملات را بسیار اندک‌تر از آن‌چه واقعا رخ داده اعلام کردند.

این گروه سال‌ها حملات مرگ‌بار انتحاری و انفجاری را در سراسر افغانستان انجام داده است و شیوه حملات چند روز گذشته بر مسجد شیعیان و مکتب عبدالرحیم شهید دقیقاً شیوه‌ای‌ست که این گروه در سال‌های گذشته از آن برای کشتار وحشیانه خود علیه مردم افغانستان استفاده می‌کرده است.

© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱

Image
© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱ | جبهه مقاومت ملى افغانستان

 

 

Like what you see?

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...